Македонска

Next Time
Мак - Поп

“Next Time” се враќаат на македонската музичка сцена со нова песна и нов видео спот (Видео)

“Next Time” овој понеделник ќе го промовираат долгоочекуваниот спот за старата македонска народна песна “Ја излези, Ѓурѓо”, која како автор ја потпишува музичарот Никола Мицевски. Станува …

Read more 0 Comments
Vlatko Ilievski
Мак - Поп

Влатко Илиевски со нов албум кон почетокот на следната година

Во гостување на една од музичките емисии на националното Радио Слободна Македонија, познатиот македонски поп пејач Влатко Илиевски откри детали околу подготвувањето и издавањето на …

Read more 0 Comments

Светска

Lindsay Lohan_1
Светска

Списанието “Love” објави божиќна честитка со Линдзи Лохан (Видео)

Досега списанието “Love” објавувало разни божиќни честитки од познати девојки како Кендал Џенер, Крис Џенер, Хејли Болдвин и Емили Ратајковски, на 17-ти декември календарот го обележала …

Read more 0 Comments